Jeśli masz pytania zadzwoń

111111111111111111+48664040619

PŁYTA IZOLACYJNA PIR - do izolacji dachu płaskiego i tarasu

Płyty PIR - izolacja dachu płaskiego lub posadzki.png
  • promocja
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 21 dni
Cena brutto: 85,44 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 103,85 zł

85.44
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 85,44 zł
Cena netto: 69,46 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 84,43 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,46 zł
ilość m2

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Płyty PIR jako izolacja dachu płaskiego i tarasu.

Dach płaski staje się bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie. Najczęściej sam strop ostatniej kondygnacji stanowi także konstrukcję dachu płaskiego. Straty ciepła przez dach stanowią około 30 % ogólnych strat z budynku, dlatego izolacja termiczna stropu jest bardzo ważna. Często dach płaski ma podwójną funkcję i wykorzystywany jest także jako taras. Najlepszym rozwiązaniem izolacji dachu płaskiego i tarasu jest wykorzystanie płyt izolacyjnych PIR ze sztywnej pianki poliuretanowej.

 

Jaką grubość izolacji wybrać na ocieplenie dachu płaskiego.

Warunki techniczne ściśle określają jaki powinien być współczynnik przenikania ciepła dla dachu. Ustawodawca określił, że współczynnik przenikania ciepła dla dachu powinien wynosić nie więcej niż 0,15 W/m2K. Nie jest to warunek stawiany tylko izolacji dachu, ale wszystkim warstwom z których zbudowany jest dch. Grubość dachu będzie zależała także od materiału z którego wykonany jest strop ( ceramiczny, betonowy, keramzytywy). Nasz specjalista może dla Państwa dobrać odpowiednią grubość izolacji w funkcji wszystkich warstw, z których zbudowany jest strop. Najczęściej grubość izolacji ze sztywnej pianki PIR dla dachu płaskiego i tarasu powinna wynosić od 100 do 140mm.

 

Jaka jest przewaga stosowania płyt izolacyjnych PIR w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi?

Płyty PIR w odróżnieniu od popularnego styropianu, czy wełny mineralnej mają dużo lepszy współczynnik przewodzenia ciepła i dzięki temu grubość izolacji potrzebna do osiągnięcia wymaganego współczynnika przenikania ciepła jest dużo mniejsza. To nie jest jednak jedyna korzyść stosowania Płyt PIR jako izolacja dachu płaskiego. Płyty PIR fabrycznie przygotowane są na wszystkich swoich krawędziach w formie zamka na pióro-wpust. Płyty na dachu płaskim lub tarasie układa się dociskając jedną płytę do drugiej i w ten sposób powstaje jednolita warstwa izolacji, a mostki liniowe zostają ograniczone do minimum. Dodatkowo na styki płyt PIR nakleja się taśmę aluminiową samoprzylepną o minimalnej szerokości 50mm. Dodatkowym dużym atutem izolacji ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR jest jej odporność na korozję biologiczną - pianka nie stanowi siedliska dla gryzoni i owadów, dodatkowo pianki PIR są odporne na pleśnie i grzyby. 

Pianka PIR składa się wielu zamkniętych porów wypełnionych powietrzem - ścianki tych pór tworzą struktury sztywnego poliuretanu. Taka struktura poliuretanu sprawia, że materiał ten nie chłonie wody, dzięki temu izolacje poliuretanowe nie tracą izolacji przez długie lata.

Struktura płyt poliuretanowych PIR sprawia także, że jest to materiał o bardzo dużej wytrzymałości na ściskanie, dlatego rekomendowany jest jako izolacja tarasów i dachów płaskich.

Jeśli macie Państwo wątpliwości przy doborze grubości izolacji zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Handlowym. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza poniżej, nasz handlowiec przygotuje dla Państwa atrakcyjną i pełną ofertę w ciągu 30 minut. Pracujemy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 23:00.

,Administratorem Państwa danych osobowych jest JTB INVEST SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (NIP 6222836297). Podane przez Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia Państwu odpowiedzi. Podanie Danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania kontaktu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszej polityce prywatności.”

Przykładowy schemat montażu dachu płaskiego lub tarasu.

izolacja  dachu płaskiego płytami PIR

  1. Papa wierzchniego krycia. Jako alternatywę można zastosować membranę PVC.
  2. Papa podkładowa zgrzewana.
  3. Izolacja spadkowa stropu wykonana z Płyt Izolacyjnych PIR JTB BT/BT - płyta izolacyjna z obustronną okładziną gazoszczelną z nasączonego bitumem welonu szklanego.
  4. Izolacja właściwa stropu wykonana z Płyt Izolacyjnych PIR JTB AL/AL - grubość izolacji może dla Państwa określić nasz doradca
  5. Folia paroizolacyjna.
  6. Konstrukcja stropu

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl