Jeśli masz pytania zadzwoń

111111111111111111+48664040619

PŁYTA IZOLACYJNA PIR - do izolacji dachu skośnego - nakrokwiowo

Płyta izolacyjna PIR - ocieplenie dachu skośnego.png
 • promocja
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena brutto: 85,44 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 103,25 zł

85.44
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 85,44 zł
Cena netto: 69,46 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 83,94 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,46 zł
ilość m2

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Ocieplenie dachu - nakrokwiowe.

Przez dach ucieka z budynku około 30% ciepła. Poprawna izolacja dachu, dobór materiału izolacyjnego, dbanie o poprawny montaż (z uniknięciem mostków termicznych) może znacznie ograniczyć straty ciepła z budynku, a co za tym idzie zmniejszyć koszty ogrzewania i poprawić komfort cieplny latem.

Zły dobór grubości izolacji, wybór złego systemu montażu izolacji, który może spowodować występowanie mostków termicznych to także bardzo ważny element wpływający na trwałość konstrukcji. Często można spotkać w budynkach występowanie kondensacji pary wodnej wewnątrz struktury dachu. To z kolei jest czynnikiem bardzo niebezpiecznym dla konstrukcji drewnianej dachu i może powodować jej zagrzybienie, a dalej utratę parametrów konstrukcyjnych więźby dachowej, nie wspominając już o samym komforcie życia pod takim dachem.

Jak dobrać właściwą grubość izolacji dachu skośnego lub płaskiego?

Od 2021 roku w Polsce w ramach Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały określone minimalne współczynniki przenikania ciepła dla przegród budowlanych, w przypadku dachu współczynnik U został określony na poziomie 0,15 W/m2K. Nie są to wymagania postawione tylko dla izolacji, ale sumie wszystkich warstw, z których zbudowany jest dach. Można jednak określić, że średnia grubość izolacji w przypadku ocieplenia tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi (wełna mineralna, styropian) musi wynosić około 30cm-40cm.

Odpowiedzią na potrzeby izolacyjne budynku jest zastosowanie płyt izolacyjnych ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR z zamkniętymi komorami. Jest to materiał o zdecydowanie najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,022 i i gęstości 30 kg/m3. Izolacyjność pianki pir najlepiej obrazuje jej porównanie z innymi materiałami w zakresie izolacyjności. 

Przedstawiona powyżej grafika pokazuje grubość potrzebnej izolacji dla zapewnienia współczynnika przenikania ciepła na poziomie 0,2 W/m2K. Wnioski są takie, że zastosowanie płyt izolacyjnych pir daje izolację na poziomie U=0,2 W/m2K już dla grubości izolacji 110mm, ten sam efekt można osiągnąć przy zastosowaniu aż 200mm skalnej wełny mineralnej lub 180 mm tradycyjnego styropianu. Ten przykład pokazuje jaką przewagę w zakresie izolacyjności ma sztywna pianka poliuretanowa PIR.

Chcąc osiągnąć izolacyjność dachu na poziomie U= 0,15 W/m2K powinno się stosować płyty PIR o minimalnej grubości 120mm. Grubość potrzebnej izolacji uzależniona jest od materiału z którego są wykonane pozostałe warstwy dachu, dla których przelicza się opór cieplny R. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w izolację dachu przy obecnych cenach energii zawsze jest opłacalna. Jeśli macie Państwo wątpliwości przy doborze grubości izolacji zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Handlowym. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza poniżej, nasz handlowiec przygotuje dla Państwa atrakcyjną i pełną ofertę w ciągu 30 minut. Pracujemy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 23:00.

 

,Administratorem Państwa danych osobowych jest JTB INVEST SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (NIP 6222836297). Podane przez Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia Państwu odpowiedzi. Podanie Danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania kontaktu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszej polityce prywatności.”

 

Jaką przewagę ma zastosowanie pianki PIR nad innymi materiałami jako izolacji dachu skośnego.

W przypadku budynków nowo budowanych najlepszym rozwiązaniem izolacji dachu jest zastosowanie izolacji nakrokwiowej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo płyty izolacyjne PIR gdzie ich krawędzie zostały uformowane na pióro - wpust. Taka konstrukcja powoduje, że po ułożeniu izolacji na dachu otrzymujemy jednolitą strukturę pozbawioną mostków termicznych.

Płyty izolacyjne PIR jest to materiał odporny na myszy i inne gryzonie. Dzięki swojej gęstości i strukturze pianki poliuretanowej nie ulega degradacji biologicznej i nie stanowi gniazd dla gryzoni.

Płyty izolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR z zamkniętymi komorami nie pochłaniają wilgoci, dzięki temu ich izolacyjność jest stała przez wiele lat. W materiałach izolacyjnych decydującym czynnikiem wpływającym na ich parametry cieplne są “pory” powietrza, im ich jest więcej, tym materiał ma lepsze parametry izolacyjne. W płytach izolacyjnych PIR ponad 90% jej struktury stanowią zamknięte pory powietrza. Wilgotność - woda zawsze wpływa na pogorszenie parametrów izolacyjnych materiałów - w przypadku wypełnienia porów powietrza w strukturze materiału izolacyjnego wodą, tracimy na ich podstawowym parametrze - izolacyjności. 

Łatwość montażu płyt izolacyjnych jest wielkim atutem tego materiału. Dzięki swojej strukturze płyty poliuretanowe można montować także przy niesprzyjającej pogodzie i nie martwić się o zawilgocenie izolacji.

Montaż płyt izolacyjnych PIR.

Montaż płyt izolacyjny PIR jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Dla każdej firmy dekarskiej montaż izolacji PIR nie będzie stanowił problemu. Poniżej przedstawiamy grafikę pokazującą etapy montażu dachu z izolacją nakrokwiową. 

Opis montażu:

 1. Montaż płyt izolacyjnych PIR zaczynamy od okapu, w tym celu do czoła krokwi montujemy listwę okapową - nazwaną też listwą startową do montażu izolacji. Na listwie opieramy pierwszy rząd płyt PIR.
 2. Kolejny rząd płyt montujemy na mijankę, po to aby eliminować liniowe mostki termiczne, a także aby stworzyć jednolitą warstwę izolacji na całym dachu. W czasie montażu musimy zwrócić szczególnie uwagę na to, aby płyty przylegały do siebie w  zamkach.
 3. Na tak przygotowaną warstwę izolacji z płyt PIR montujemy kontrłaty, których wysokość powinna być od 4 do 5 cm. Kontrłaty układamy dokładnie w linii przebiegu krokwi. Montaż kontrłat odbywa się dzięki długim łącznikom do drewna przelotowo przez izolację z płyt PIR.
 4. Styk płyt między kontrłatami uzupełniamy samoprzylepną taśmą aluminiową o szerokości minimum 50mm. Ten zabieg dodatkowo zabezpiecza nam szczelność styku płyt PIR.
 5. Na tak przygotowany dach przykręcamy łaty o rozstawach dopasowanych do wybranego pokrycia dachowego.

Przykładowy  schemat  montażu płyty izolacyjnej PIR dachu skośnego w systemie nakrokwiowym.

 

Izolacja nakrokwiowa płytami PIR

Opis montażu  izolacji nakrokwiowej płytami PIR:

 1. Pokrycie dachu np.  blachą trapezową lub blachodachówka dostępna również w naszym sklepie
 2. Łata
 3. Kontrłata dystansowa
 4. Kontrłata nośna
 5. Membrana dachowa
 6. Płyty Izolacyjne PIR
 7. Krokiew

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl