Jeśli masz pytania zadzwoń

111111111111111111+48664040619

PŁYTA IZOLACYJNA PIR - do izolacji dachu skośnego - podkrokwiowo

płyta izolacyjna PIR jako izolacja podkrokwiowa.png
 • promocja
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 21 dni
Cena brutto: 59,13 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 73,77 zł

59.13
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,13 zł
Cena netto: 48,07 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 59,98 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48,07 zł
ilość m2

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Izolacja Podkrokwiowa Dachu

Ocieplenie dachu - podkrokwiowe.

Przez dach ucieka z budynku około 30% ciepła. Poprawna izolacja dachu, dobór materiału izolacyjnego, dbanie o poprawny montaż (z uniknięciem mostków termicznych) może znacznie ograniczyć straty ciepła z budynku, a co za tym idzie zmniejszyć koszty ogrzewania i poprawić komfort cieplny latem.

Docieplenie  dachu  skośnego  wykonujemy chcąc aby poddasze mogło być poddaszem użytkowym  lub  służyć  jako pomieszczenie  gospodarcze czy  pokój dla dziecka. Jednocześnie budynek  ocieplony Płytami PIR zapewnia mniejsze zapotrzebowanie na użycie np. gazu czy  prądu potrzebnego na ogrzewanie takiego budynku co  zauważalne  jest  w comiesięcznych  kosztach  za  energię ogrzewania.

Wymagany współczynnik przenikania ciepła dla dachu  to 0,15 W/(m²K), dlatego zalecane jest stosowanie na dachy płyt Izolacyjnych PIR o grubości zarówno 100 mm  120 mm jak i 140 mm,  w zależności od rodzaju wykończenia połaci  dachowej. 

Jak dobrać właściwą grubość izolacji dachu skośnego lub płaskiego?

Od 2021 roku w Polsce w ramach Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały określone minimalne współczynniki przenikania ciepła dla przegród budowlanych, w przypadku dachu współczynnik U został określony na poziomie 0,15 W/m2K. Nie są to wymagania postawione tylko dla izolacji, ale sumie wszystkich warstw, z których zbudowany jest dach. Można jednak określić, że średnia grubość izolacji w przypadku ocieplenia tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi (wełna mineralna, styropian) musi wynosić około 30cm-40cm.

Odpowiedzią na potrzeby izolacyjne budynku jest zastosowanie płyt izolacyjnych ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR z zamkniętymi komorami. Jest to materiał o zdecydowanie najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,022 i i gęstości 30 kg/m3. Izolacyjność pianki PIR najlepiej obrazuje jej porównanie z innymi materiałami w zakresie izolacyjności. 

Wnioski  jakie możemy zauważyć porównując  grubość potrzebnej izolacji dla zapewnienia współczynnika przenikania ciepła na poziomie 0,2 W/m2K.,  są takie, że zastosowanie płyt izolacyjnych PIR daje izolację na poziomie U=0,2 W/m2K już dla grubości izolacji 110mm, ten sam efekt można osiągnąć przy zastosowaniu aż 200mm skalnej wełny mineralnej lub 180 mm tradycyjnego styropianu. Taki przykład pokazuje jaką przewagę w zakresie izolacyjności ma sztywna pianka poliuretanowa PIR.

Chcąc osiągnąć izolacyjność dachu na poziomie U= 0,15 W/m2K powinno się stosować płyty PIR o minimalnej grubości 120mm w systemie montażu podkrokwiowym. Grubość potrzebnej izolacji uzależniona jest od materiału z którego są wykonane pozostałe warstwy dachu, dla których przelicza się opór cieplny R. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w izolację dachu przy obecnych cenach energii zawsze jest opłacalna.

Jest  też możliwość  zastosowanie  izolacji o mniejszej grubości płyty niż 120 mm w systemie  podkrokwiowym,  np. 40-60mm dodatkowo  stosując  jeszcze  izolacje mędzykrokwiową  np. z płyt izolacyjnych PIR a takie  rozwiązanie  zmniejszy  energochłonność  budynku co  również jest istotne w comiesięcznych rachunkach  za  energię na ogrzewanie.

Jeśli macie Państwo wątpliwości przy doborze grubości izolacji zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Handlowym. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza poniżej, nasz handlowiec przygotuje dla Państwa atrakcyjną i pełną ofertę w ciągu 30 minut. Pracujemy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 23:00.

,Administratorem Państwa danych osobowych jest JTB INVEST SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (NIP 6222836297). Podane przez Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia Państwu odpowiedzi. Podanie Danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania kontaktu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszej polityce prywatności.”

Jaką przewagę ma zastosowanie pianki PIR nad innymi materiałami jako izolacji dachu skośnego.

W przypadku budynków które  mają już położoną połać dachową  i wymagają ocieplenia, najlepszym rozwiązaniem izolacji dachu jest zastosowanie izolacji podkrokwiowej lub połączenie izolacji międzykrokwiowej z podkrokwiową.  

Płyty izolacyjne PIR jest to materiał odporny na myszy i inne gryzonie. Dzięki swojej gęstości i strukturze pianki poliuretanowej nie ulega degradacji biologicznej i nie stanowi gniazd dla gryzoni.

Płyty izolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR z zamkniętymi komorami nie pochłaniają wilgoci, dzięki temu ich izolacyjność jest stała przez wiele lat. W materiałach izolacyjnych decydującym czynnikiem wpływającym na ich parametry cieplne są “pory” powietrza, im ich jest więcej, tym materiał ma lepsze parametry izolacyjne. W płytach izolacyjnych PIR ponad 90% jej struktury stanowią zamknięte pory powietrza. Wilgotność - woda zawsze wpływają na pogorszenie parametrów izolacyjnych materiałów - w przypadku wypełnienia porów powietrza w strukturze materiału izolacyjnego wodą, tracimy na ich podstawowym parametrze - izolacyjności. 

Łatwość montażu płyt izolacyjnych jest wielkim atutem tego materiału. Dzięki swojej strukturze płyty poliuretanowe można montować także przy niesprzyjającej pogodzie i nie martwić się o zawilgocenie izolacji.

Montaż płyt izolacyjnych PIR w systemie podkrokwiowym i miedzykrokwiowym.

Montaż płyt izolacyjny PIR jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, dla każdej firmy dekarskiej montaż izolacji PIR nie będzie stanowił problemu. Poniżej przedstawiamy grafikę pokazującą etapy montażu dachu z izolacją podkrokwiową.

Opis montażu:

 1. Montaż płyt izolacyjnych PIR rozpoczyna się od pomiaru  przestrzeni miedzy krokwiami, docinając odpowiedni wymiar płyty PIR , a następnie oczyszczenie jej krawędzi po wcześniejszym cięciu, po to, aby  idealnie wpasować płytę w przestrzeń miedzykrokwiową
 2. Szczeliny pomiędzy płytami PIR a krokwiami uszczelniamy pianką poliuretanową, mając szczególną uwagę  na uszczelnienie  w kalenicy  i narożach dachu aby  zabezpieczyć te przestrzenie przed powstaniem  mostków termicznych w tych  przestrzeniach.
 3. W tym kroku wykonujemy montaż kolejnej płyty PIR w systemie podkrokwiowym, wykorzystując do tego wkręt z podkładką talerzykową, aby  uzyskać najbardziej  efektywne  połączenie Płyty PIR z krokwiami.
 4. Następnie  wykonujemy prostopadły montaż profili systemu mocowania aby móc zamontować  płyty G-K.
 5. Zabezpieczamy miejsca styku Płyt PIR taśmą aluminiową o minimalnej szerokości  50mm aby poprawić szczelność całej izolacji dachu.

Przykładowy schemat montażu płyty izolacyjnej PIR dachu skośnego w systemie podkrokwiowym.

   izolacja podkrokwiowa płytami PIR 

Opis montażu izolacji podkrokwiowej płytami PIR  :

 1. Pokrycie dachu np.  blachą trapezową lub blachodachówka dostępna również w naszym sklepie
 2. Łata
 3. Kontrłata
 4. Membrana dachowa
 5. Krokiew
 6. Izolacja  międzykrokwiowa np. z wełny mineralnej, lub płytami PIR (co zalecamy)
 7. Płyty Izolacyjne PIR

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl