Jeśli masz pytania zadzwoń

111111111111111111+48664040619

PŁYTA IZOLACYJNA PIR - do izolacji poddasza

Płyty PIR - izolacja stropu poddasza.png
  • promocja
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 21 dni
Cena brutto: 69,46 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 93,17 zł

69.46
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,46 zł
Cena netto: 56,47 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 75,75 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 56,47 zł
ilość m2

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Izolacja Poddasza - Ocieplenie Poddasza

Przez dach ucieka z budynku około 30% ciepła. Poprawna izolacja dachu, dobór materiału izolacyjnego, dbanie o poprawny montaż (z uniknięciem mostków termicznych) może znacznie ograniczyć straty ciepła z budynku, a co za tym idzie zmniejszyć koszty ogrzewania i poprawić komfort cieplny latem.

Docieplenie poddasza  wykonujemy gdy poddasze budynku nie jest ogrzewane, nie jest  poddaszem użytkowym  gdy służy  jako pomieszczenie  gospodarcze,  strych czy po prostu  jako przechowalnia  używanych  raz w roku  jakich  jak np. ozdoby  choinkowe czy  sprzęt narciarski/snowboardowy.  Jednocześnie budynek  ocieplony Płytami PIR zapewnia mniejsze zapotrzebowanie na użycie np. gazu czy  prądu potrzebnego na ogrzewanie takiego budynku co  zauważalne  jest  w comiesięcznych  kosztach  za  energię ogrzewania. Dlatego wykonanie izolacji  poddasza  płytami izolacyjnymi PIR zapewni mniejsze zapotrzebowanie na użycie np. gazu czy  prądu potrzebnego na ogrzewanie takiego budynku co  zauważalne  jest  w comiesięcznych  kosztach  za  energie ogrzewania, znacząco  zmniejszając  energochłonność budynku.

Jaką przewagę ma zastosowanie pianki PIR nad innymi materiałami jako izolacji poddasza

Płyty izolacyjne PIR jest to materiał odporny na myszy i inne gryzonie. Dzięki swojej gęstości i strukturze pianki poliuretanowej nie ulega degradacji biologicznej i nie stanowi gniazd dla gryzoni.

Płyty izolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR z zamkniętymi komorami nie pochłaniają wilgoci, dzięki temu ich izolacyjność jest stała przez wiele lat.

Jak dobrać właściwą grubość izolacji poddasza ?

Płyty PIR to  materiał o zdecydowanie najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,022 i  gęstości 30 kg/m3. Właściwości pianki PIR najlepiej obrazuje jej porównanie z innymi materiałami w zakresie izolacyjności.

Natomiast grubość  doboru  izolacji płytami PIR  poddasza  zależy  od wielu parametrów budynku tj. rodzaju  wykończenia  dachu czy jego zabezpieczenia. Z uwagi na to, że są to budynki, które mają wykończenia izolacyjne niespełniające  obecnych wymogów, od stycznia 2021 zostały określone minimalne współczynniki przenikania ciepła dla przegród budowlanych, w przypadku dachu, współczynnik  U został określony na poziomie 0,15 W/m2K . Dlatego na poddasza mają  zastosowania  izolacje płytami PIR  o grubości od 50 nawet do 100 mm.

Jeśli macie Państwo wątpliwości przy doborze grubości izolacji zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Handlowym. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza poniżej, nasz handlowiec przygotuje dla Państwa atrakcyjną i pełną ofertę w ciągu 30 minut. Pracujemy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 23:00.

,Administratorem Państwa danych osobowych jest JTB INVEST SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (NIP 6222836297). Podane przez Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia Państwu odpowiedzi. Podanie Danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania kontaktu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszej polityce prywatności.”

Przykład  wykonania ocieplenia płytami PIR poddasza

ocieplenie płytami PIR poddasza 

  Opis wykonania ocieplenia poddasza Płytami PIR:

  1. Posadzka wykończeniowa podłogi poddasza 
  2. Folia izolacyjna
  3. Układamy  płytę Izolacyjną PIR
  4. Izolacja stropu wykonana z Płyt Izolacyjnych PIR JTB AL/AL - grubość izolacji może dla Państwa określić nasz doradca
  5. Izolacja przeciwwilgociową w postaci  folii hydro izolacyjnej
  6. Strop poddasza 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl