Jeśli masz pytania zadzwoń

111111111111111111+48664040619

PŁYTA IZOLACYJNA PIR - do izolacji podłogi na gruncie

Izolacja posadzki na gruncie - płyty PIR.png
 • promocja
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena brutto: 52,39 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 70,67 zł

52.39
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 52,39 zł
Cena netto: 42,59 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 57,46 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,59 zł
ilość m2

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Płyta PIR jako izolacja podłogi na gruncie:

Straty ciepła przez podłogi i posadzki na gruncie stanowią około 10% wszystkich strat ciepła w budynku - to znacznie mniej niż przez ścianę czy dach, ale nadal to bardzo dużo. Wynika to z naturalnego ruchu ciepłego powietrza zawsze od ku górze - zjawisko konwekcji, a straty ciepła przez posadzkę odbywają się zawsze w kierunku przeciwnym. Analizując temperaturę gruntu w skali roku można zauważyć, że różnica temperatur nie jest tak skrajna jak powietrza zewnętrznego i pod budynkiem wynosi zimą od 4 do 8 stopni. Potrzebna zatem grubość izolacji podłogi płytami PIR może być mniejsza od grubości ścian czy dachów.

Duże znaczenie w doborze grubości izolacji podłogi na gruncie ma sposób ogrzewania pomieszczenia: 

 1. Przy ogrzewaniu tradycyjnymi grzejnikami naściennymi, średnia temperatura na górnej powierzchni podłogi utrzymuje się na poziomie 18 stopni.
 2. W przypadku ogrzewania podłogowego dolna warstwa wylewki może wynosić nawet 40 stopni.

W obu przypadkach straty ciepła do gruntu będą skrajnie różne, co będzie wymagało zastosowania izolacji z płyt PIR o innej grubości.

W Warunkach Technicznych jakim powinny odpowiadać budynki zostały określone parametry potrzebnej izolacji w zależności od temperatury wewnątrz pomieszczenia:

 1. Dla pomieszczeń ogrzewanych, w których temperatura wewnątrz pomieszczenia jest większa od 16 stopni, posadzka na gruncie powinna mieć współczynnik przenikania ciepła nie większy od 0,3 W/m2K. Do określenia współczynnika przenikania ciepła bierze się wszystkie warstwy podłogi, w zależności od jej warstw grubość izolacji może być różna. Dla uproszczenia można jednak określić, że potrzebna grubość izolacji z płyt PIR w pomieszczeniach ogrzewanych w sposób tradycyjny (grzejniki naścienne), powinna wynosić 50-60mm. W przypadku, kiedy zastosowane jest ogrzewanie podłogowe grubość izolacji płytami PIR powinna być większa i wynosić od 80-120mm.
 2. Dla pomieszczeń ogrzewanych, w których temperatura wewnętrzna ma być utrzymywana w zakresie od 8 do 16 stopni, stawia się warunek współczynnika U=1,2 W/m2K. Do takich pomieszczeń należą garaże, czy pomieszczenia gospodarcze. Aby zabezpieczyć współczynnik przenikania na tym poziomie wystarczy zastosowania płyt izolacyjnych z pianki PIR o grubości 20mm.

Jeśli macie Państwo wątpliwości przy doborze grubości izolacji zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Handlowym. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza poniżej, nasz handlowiec przygotuje dla Państwa atrakcyjną i pełną ofertę w ciągu 30 minut. Pracujemy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 23:00. 

,Administratorem Państwa danych osobowych jest JTB INVEST SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (NIP 6222836297). Podane przez Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia Państwu odpowiedzi. Podanie Danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania kontaktu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszej polityce prywatności.”

Typowy schemat podłogi na gruncie.

izolacja podłogi na gruncie płytami PIR

 

 1. Gotowa posadzka betonowa z ewentualnymi rurkami ogrzewania podłogowego
 2. System ogrzewania podłogowego z folią od spodu, lub w przypadku braku ogrzewania podłogowego folia.
 3. Płyty izolacyjne PIR, o grubości wynikającej temperatury wewnętrznej w pomieszczeniu i zależnej od sposobu ogrzewania pomieszczenia.
 4. Izolacja przeciwwilgociowa o grubości 0,2mm
 5. Chudy beton
 6. Hydroizolazja dla posadzek lub piwnic przy wysokim poziomie wód gruntowych.
 7. Zagęszczona pospółka

Zalety  płyt izolacyjnych PIR jako izolacja podłogi/posadzki na gruncie:

 1. Płyt izolacyjnych PIR ze sztywnej pianki poliuretanowej z zamkniętymi porami mają bardzo wysoką wytrzymałość na ściskanie co jest warunkiem koniecznym, aby można było wykorzystać ten materiał jako izolacja podłogi. Jest to materiał znacznie lepszy od zwykłego styropianu, jak również od styropianu XPS (ekstrudowany)
 2. Płyty izolacyjne PIR mają znacznie lepszy współczynnik przenikania ciepła od styropianu, a budowa płyt PIR - zamek na pióro wpust daje możliwość ułożenia izolacji z gwarancją uniknięcia mostków liniowych, tworząc w ten sposób jednolitą izolację na całej powierzchni podłogi.
 3. Łatwość montażu płyt izolacyjnych PIR jest ich wielkim atutem. Podstawowy wymiar płyty to 1200x2400mm, a uzupełniający to 600x1200mm. Pozwala to na szybkie ułożenie izolacji podłogi.
 4. Płyty izolacyjne PIR nie chłoną wody, dzięki temu ich izolacyjność utrzymuje się na stałym poziomie w czasie ich użytkowania. 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl