Jeśli masz pytania zadzwoń

111111111111111111+48664040619

PŁYTA IZOLACYJNA PIR - do izolacji ściany Fundamentowej

Płyty PIR izolacja ściany fundamentowej.png
 • promocja
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena brutto: 41,37 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 59,17 zł

41.37
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,37 zł
Cena netto: 33,63 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 48,11 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,63 zł
ilość m2

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Ocieplenie ścian fundamentowych i piwnicy.

Fundament i ściany fundamentowe to jedne z najważniejszych elementów budynku, które decydują w przyszłości o jego kondycji. W odróżnieniu od innych elementów budynku powinniśmy zaizolować je termicznie i przeciwwilgociowo, a przy bardzo niekorzystnych warunkach gruntowo - wodnych zabezpieczyć także od wody gruntowej. Z uwagi na to powinniśmy wykorzystać do izolacji najlepsze materiały dostępne na rynku. 

Izolację termiczną ścian fundamentowych wykonuje się od zewnątrz, a minimalna wysokość izolacji poniżej poziomu terenu powinna odpowiadać głębokości strefy przemarzania - średnio jest to wysokość 1m (zależna od regionu Polski).  Najlepszą praktyką jest jednak izolowanie całej ściany fundamentowej do górnego poziomu ławy fundamentowej. 

Do ocieplenia ścian fundamentowych wykorzystuje się płyty izolacyjne PIR z uwagi na to, że spełniają one najwyższe wymagania w zakresie:

 1. Bardzo dobra izolacyjność termiczna. Płyty izolacyjne PIR mają znacznie lepsze parametry przewodzenia cieplnego od klasycznego styropianu, czy styropianu ekstrudowanego.
 2. Płyty izolacyjne PIR wykonane są ze sztywnej pianki poliuretanowej z zamkniętymi porami. Materiał nie chłonie wody i w związku z tym nie traci parametrów cieplnych.
 3. Płyty izolacyjne PIR mają bardzo wysoką wytrzymałość na ściskanie. Napór gruntu na izolację nie powoduje jego zniszczenia, ani odkształcenia.
 4. Płyty PIR mają bardzo wysoką odporność na korozję biologiczną i chemiczną. Pianka PIR nie jest “lubiana” przez myszy i szczury, a także nie ulega degradacji przez grzyby i pleśnie.

W warunkach technicznych nie stawia się wymagań współczynnika przenikania ciepła dla ścian fundamentowych. Obowiązuje jednak jedna zasada, aby grubość izolacji z płyt PIR nie wychodziła poza obrys ściany zewnętrznej. Zapobiega to zalaniem izolacji termicznej z Płyt PIR wodami opadowymi. 

Izolację termiczną z pianki PIR powinniśmy układać na ścianie fundamentowej mijankowo i mocować do ściany metodą klejenia. Najbardziej odpowiednie są do tego kleje poliuretanowe, mają one bardzo dobrą adhezję (przyczepność) i nie wchodzą w reakcję z hydroizolacją.

Jeśli macie Państwo wątpliwości przy doborze grubości izolacji zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Handlowym. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza poniżej, nasz handlowiec przygotuje dla Państwa atrakcyjną i pełną ofertę w ciągu 30 minut. Pracujemy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 23:00.

,Administratorem Państwa danych osobowych jest JTB INVEST SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (NIP 6222836297). Podane przez Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia Państwu odpowiedzi. Podanie Danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do nawiązania kontaktu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w naszej polityce prywatności.”


Przykładowy schemat wykonania ocieplenia ściany fundamentowej płytami izolacyjnymi PIR.

 izolacja ściany fundamentowej płytami PIR

 1. Folia kubełkowa
 2. Płyty izolacyjne PIR mocowane do ściany fundamentowej mechanicznie (w przypadku mocowania bez izolacji przeciwwilgociowej) lub na klej poliuretanowy w przypadku jej występowania.
 3. Izolacja przeciwwilgociowa pionowa
 4. Ściana fundamentowa, która przed nałożeniem izolacji termicznej PIR może być także izolowana przeciwwilgociowo.
 5. Wykończenie  posadzki
 6. Wylewka / posadzka betonowa
 7. Grunt
 8. Izolacja przeciwwilgociowa pozioma
 9. Ława fundamentowa

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl